Podstawą systemu jest jego materiał o nazwie Lycron, z którego wykonane są wszystkie moduły i urządzenia kompresujące. Posiadają one bardzo niski wskaźnik dymności podczas pożaru, a wydzielany dym nie zawiera halogenków, które stwarzają zagrożenie dla życia ludzkiego.

Ponadto wszystkie elementy wykonane z tworzywa Lycron są wstępnie smarowane i nie wymagają wykonywania dodatkowych czynności w celu zmniejszenia tarcia między modułami, zapewniając przy tym 50% oszczędności czasu podczas montażu i ułatwiając jednocześnie demontaż przejścia kablowego.

 

 

 

Moduły dopasowane

 

Moduły dopasowane stosujemy gdy znamy dokładnie średnicę zewnętrzną kabli, co ułatwia montaż, gdyż każdy moduł posiada pełna identyfikację do jakiego wymiaru kabla lub rury jest dedykowany. Dzięki ntemu nie wymaga on specjalnego dostosowania.  Zakres modułów uszczelniających obejmuje kable między 3,5 a 101,5 mm średnicy zewnętrznej.

 

 

 

 

Moduły wypełniające

 

Nadwyżka wolnego miejsca w każdej ramie wypełniana jest za pomocą modułów wypełniających, które w przyszłości mogą posłużyć do wprowadzania nowych kabli w przegrodę.

 

 

 

Moduły uszczelniające elastyczne Addblock.

 

W przypadku, gdy uszczelniane kable bądź rury nie są precyzyjnie zdefiniowane, można zastosować specjalne moduły elastyczne typu Addblock z tolerancją w zakresie uszczelniania 5 mm. Rozróżnić można 11 rozmiarów modułów Addblock. Poprzez odrywanie dołączonych listków o różnych grubościach i osadzaniu ich w module jesteśmy w stanie dopasować się do 66 różnych średnic kabli i rur, w zakresie od 3,5 do 69,5 mm.

Na grzbietach listków znajdują się specjalne karby, które idealnie pasują do rowków znajdujących się na głównym module. Zabezpiecza to moduł przed wysunięciem się wkładek ze środka.

Uszczelnienie za pomocą modułów typu Addblock jest tak samo prawidłowo zabezpieczone i ściśnięte jak przy modułach standardowych. Oba rodzaje modułów mogą być użyte jednocześnie w przejściu kablowym, czyniąc system uszczelnień MCT Brattberg bardziej elastycznym.

 

 

 

 

Katalog - Pełna Wersja Katalog - Rozwiązania EMC Katalog - Aplikacje Lądowe Katalog - Aplikacje Morskie